Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej Wojeówdztwa Podkarpackiego

stopka WP

UE header

Punkt kontaktowy EWT

EWT - prawo i dokumenty

 

pobrane

PODKARPACKIE Kolor

2 180323cpe4 180323ce5 180323bsr6 180323ie7 180323pbu8 180323pife

13 180323 karpa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej konsultacje Wytycznych dla krajowego kontrolera w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020.

Projekt zmiany wytycznych wraz z załącznikami i formularzem uwag znajduje się na stronie ewt.gov.pl w zakładce Prawo i dokumenty.

Prosimy o przekazywanie uwag do dokumentu do 9 grudnia 2022 roku

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza do składania ofert na wykonanie badania „Kapitalizacja efektów projektów zrealizowanych w programach Interreg i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa z udziałem Polski w perspektywie 2014-2020”. 

W programach Interreg i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa z udziałem Polski, dofinansowano ze środków unijnych realizację setek projektów, wśród których wypracowano wiele cennych efektów. Głównym celem badania jest identyfikacja tych rezultatów, które mają największy potencjał do ponownego wykorzystania, w tym także rozwijania na szerszą skalę, czyli do tzw. kapitalizacji oraz utworzenie ich bazy.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące postępowania są dostępne na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczącej zamówień

W przypadku programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa na liście uwzględnione są tylko projekty realizowane w ramach programów zarządzanych przez Polskę - tj. Polska-Słowacja, Południowy Bałtyk, Polska-Saksonia, Polska-Białoruś-Ukraina, Polska-Rosja.

Dane dotyczą stanu na 28 lutego 2022 r. i pochodzą z bazy Centralnego systemu teleinformatycznego SL2014.

Lista projektów do pobrania

espon logo

Zachęcamy do udziału w organizowanym przez ESPON seminarium w formule roundtable poświęconym trendom w osadnictwie w Szwecji w obliczu pandemii COVID-19. Spotkanie odbędzie się online w czwartek 16 grudnia br. w godz. 13:00-16:35.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie:
https://site.evenium.net/post-covid-patterns-sweden/registration

Więcej szczegółów dotyczących roundtable znajduje się w zalączonym zaproszeniu. W załączniku poza opisem tematu zawarto również agendę.


Zapraszamy na seminarium on-line pt. Regiony i zmiany strukturalne w świetle sprawiedliwej transformacji i strategii dekarbonizacji organizowane przez ESPON oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Odbędzie się ono w piątek 11 czerwca 2021 r. w godzinach 9:20 - 13:00. Jego tematem będą wyzwania wybranych polskich i zagranicznych regionów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu w ramach unijnego Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji.

Spotkanie podzielono na 3 sesje. W pierwszej kontekst nakreślą m.in. przedstawiciele ESPON oraz DG Regio KE. W drugiej sesji reprezentanci wybranych województw omówią wyzwania z jakimi muszą się mierzyć polskie regiony węglowe w procesie zielonej transformacji. Na końcu odbędzie się roundtable z udziałem zagranicznych ekspertów z Czech, Bułgarii i Rumunii, którzy skomentują wcześniejsze prezentacje pod kątem własnych doświadczeń. Po każdej sesji przewidziana jest dyskusja z udziałem publiczności.

W załączeniu aktualna agenda spotkania z zastrzeżeniem, że mogą w niej jeszcze nastąpić niewielkie zmiany.

Seminarium odbędzie się na platformie Zoom. Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne (pol-ang i ang-pol). Wystąpienia zagranicznych prelegentów tłumaczone będą na język polski, zaś przedstawiciele z Polski mają możliwość prezentowania w języku ojczystym. Słuchacze również będą mogli zadawać pytania po polsku (pisemnie na czacie). Aby mieć dostęp do tłumaczenia, niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Zoom ( https://www.zoom.us/download ).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na poniższej stronie internetowej:
https://site.evenium.net/roundtable11-06/registration
Uwaga! Każdy musi zarejestrować się indywidualnie, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymają link do wydarzenia na swoje adresy mailowe. Nie ma możliwości zgłoszenia kilku osób jednocześnie.

Zachęcamy do śledzenia informacji na fanpage'u ESPON Poland na Facebooku:

https://www.facebook.com/ESPON-Poland-103259225165363/?fref=tag

W imieniu Pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, uprzejmie zachęcamy do wypełnienia ankiety https://carpathiansurvey.webankieta.pl/ poświęconej identyfikacji pożądanych działań pilotażowych w ramach planowanej Strategii Karpackiej. Badanie zostało zlecone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Termin na wypełnienie ankiety został wydłużony do 28 maja br.

CL2 Matchmaking event 11 05 2021

 

Zapraszamy na wydarzenie matchmakingowe, pt: Horizon Europe Matchmaking event/ Culture, Creativity and Inclusive Society

organizowane przez Cypr, Grecję, Polskę, Słowenię i Węgry (wybrane konkursy klastra 2 Horyzontu Europa), które odbędzie się  11 maja, rozpoczęcie o 09.00.

Rejestracja do 6 maja br.

Link do rejestracji:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyLNRTXpa1sKzr_6cB9-6qg2QNb9Rt5Co03qtXJNCes_ph5w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

 

logo interreg 30 lat

 Zachęcamy do zapoznania się z filmem prezentującym efekty realizacji projektów finansowanych w ramach programów Interreg oraz z elektroniczną publikacją "15 lat programów Interreg w Polsce",  które zostały przygotowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z okazji 30-lecia tych programów.

Film (w wersji ok. 4 min. oraz ok. 1 min.) można obejrzeć na stronach:

https://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/zapraszamy-na-premiere-filmu-o-wspolpracy-ponad-granicami-w-ramach-interreg/

oraz na You Tube Funduszy Europejskich (tytuł filmu – „Interreg 30 lat razem”):

https://www.youtube.com/channel/UCt_We-omtLxxCDjsqJnCU5g

Publikacja dostępna jest na stronie:

https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/publikacje/#/domyslne=1