EWT logo

stopka WP

UE header

EWT 2021-2027

Punkt kontaktowy EWT

EWT - prawo i dokumenty

 

pobrane

PODKARPACKIE Kolor

2 180323cpe4 180323ce5 180323bsr6 180323ie7 180323pbu8 180323pife

Broszura - okładka

9 180323mog10 180323pp11 180323tage13 180323 karpa

 

 

 

 

Zapraszamy na seminarium on-line pt. Regiony i zmiany strukturalne w świetle sprawiedliwej transformacji i strategii dekarbonizacji organizowane przez ESPON oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Odbędzie się ono w piątek 11 czerwca 2021 r. w godzinach 9:20 - 13:00. Jego tematem będą wyzwania wybranych polskich i zagranicznych regionów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu w ramach unijnego Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji.

Spotkanie podzielono na 3 sesje. W pierwszej kontekst nakreślą m.in. przedstawiciele ESPON oraz DG Regio KE. W drugiej sesji reprezentanci wybranych województw omówią wyzwania z jakimi muszą się mierzyć polskie regiony węglowe w procesie zielonej transformacji. Na końcu odbędzie się roundtable z udziałem zagranicznych ekspertów z Czech, Bułgarii i Rumunii, którzy skomentują wcześniejsze prezentacje pod kątem własnych doświadczeń. Po każdej sesji przewidziana jest dyskusja z udziałem publiczności.

W załączeniu aktualna agenda spotkania z zastrzeżeniem, że mogą w niej jeszcze nastąpić niewielkie zmiany.

Seminarium odbędzie się na platformie Zoom. Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne (pol-ang i ang-pol). Wystąpienia zagranicznych prelegentów tłumaczone będą na język polski, zaś przedstawiciele z Polski mają możliwość prezentowania w języku ojczystym. Słuchacze również będą mogli zadawać pytania po polsku (pisemnie na czacie). Aby mieć dostęp do tłumaczenia, niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Zoom ( https://www.zoom.us/download ).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na poniższej stronie internetowej:
https://site.evenium.net/roundtable11-06/registration
Uwaga! Każdy musi zarejestrować się indywidualnie, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymają link do wydarzenia na swoje adresy mailowe. Nie ma możliwości zgłoszenia kilku osób jednocześnie.

Zachęcamy do śledzenia informacji na fanpage'u ESPON Poland na Facebooku:

https://www.facebook.com/ESPON-Poland-103259225165363/?fref=tag

W imieniu Pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, uprzejmie zachęcamy do wypełnienia ankiety https://carpathiansurvey.webankieta.pl/ poświęconej identyfikacji pożądanych działań pilotażowych w ramach planowanej Strategii Karpackiej. Badanie zostało zlecone przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Termin na wypełnienie ankiety został wydłużony do 28 maja br.

CL2 Matchmaking event 11 05 2021

 

Zapraszamy na wydarzenie matchmakingowe, pt: Horizon Europe Matchmaking event/ Culture, Creativity and Inclusive Society

organizowane przez Cypr, Grecję, Polskę, Słowenię i Węgry (wybrane konkursy klastra 2 Horyzontu Europa), które odbędzie się  11 maja, rozpoczęcie o 09.00.

Rejestracja do 6 maja br.

Link do rejestracji:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyLNRTXpa1sKzr_6cB9-6qg2QNb9Rt5Co03qtXJNCes_ph5w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

 

logo interreg 30 lat

 Zachęcamy do zapoznania się z filmem prezentującym efekty realizacji projektów finansowanych w ramach programów Interreg oraz z elektroniczną publikacją "15 lat programów Interreg w Polsce",  które zostały przygotowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z okazji 30-lecia tych programów.

Film (w wersji ok. 4 min. oraz ok. 1 min.) można obejrzeć na stronach:

https://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/zapraszamy-na-premiere-filmu-o-wspolpracy-ponad-granicami-w-ramach-interreg/

oraz na You Tube Funduszy Europejskich (tytuł filmu – „Interreg 30 lat razem”):

https://www.youtube.com/channel/UCt_We-omtLxxCDjsqJnCU5g

Publikacja dostępna jest na stronie:

https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/publikacje/#/domyslne=1

 

logo programu Polska-Białoruś-UkrainaWspólny Sekretariat Techniczny Programu PL-BY-UA (WST) zaprasza szkoły z obszaru wsparcia do udziału w wirtualnych lekcjach pod nazwą "Jak się masz?". Uczniowie z Polski, Białorusi i Ukrainy będą mieli okazję spotkać się na wspólnych zajęciach poświęconych różnym aspektom dziedzictwa kulturowego i historycznego. Szczegóły na stronie PWT Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 (pbu2020.eu)

Z okazji  30-lecia Interregu informujemy o włączenia się do towarzyszącej 30 rocznicy kampanii promocyjnej,  np. przy okazji organizowanych wydarzeń czy przygotowywanych publikacji.