Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Zapraszamy na seminarium on-line pt. Regiony i zmiany strukturalne w świetle sprawiedliwej transformacji i strategii dekarbonizacji organizowane przez ESPON oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Odbędzie się ono w piątek 11 czerwca 2021 r. w godzinach 9:20 - 13:00. Jego tematem będą wyzwania wybranych polskich i zagranicznych regionów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu w ramach unijnego Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji.

Spotkanie podzielono na 3 sesje. W pierwszej kontekst nakreślą m.in. przedstawiciele ESPON oraz DG Regio KE. W drugiej sesji reprezentanci wybranych województw omówią wyzwania z jakimi muszą się mierzyć polskie regiony węglowe w procesie zielonej transformacji. Na końcu odbędzie się roundtable z udziałem zagranicznych ekspertów z Czech, Bułgarii i Rumunii, którzy skomentują wcześniejsze prezentacje pod kątem własnych doświadczeń. Po każdej sesji przewidziana jest dyskusja z udziałem publiczności.

W załączeniu aktualna agenda spotkania z zastrzeżeniem, że mogą w niej jeszcze nastąpić niewielkie zmiany.

Seminarium odbędzie się na platformie Zoom. Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne (pol-ang i ang-pol). Wystąpienia zagranicznych prelegentów tłumaczone będą na język polski, zaś przedstawiciele z Polski mają możliwość prezentowania w języku ojczystym. Słuchacze również będą mogli zadawać pytania po polsku (pisemnie na czacie). Aby mieć dostęp do tłumaczenia, niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Zoom ( https://www.zoom.us/download ).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na poniższej stronie internetowej:
https://site.evenium.net/roundtable11-06/registration
Uwaga! Każdy musi zarejestrować się indywidualnie, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymają link do wydarzenia na swoje adresy mailowe. Nie ma możliwości zgłoszenia kilku osób jednocześnie.

Zachęcamy do śledzenia informacji na fanpage'u ESPON Poland na Facebooku:

https://www.facebook.com/ESPON-Poland-103259225165363/?fref=tag

Back to top