Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Do 15 lipca 2022 roku można składać wnioski o dofinansowanie mikroprojektów indywidualnych w programie Interreg Polska-Słowacja, w priorytecie "Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza".

Szczegółowe informacje na temat naboru są dostępne na stronie Związku Euroregion "Tatry"

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

W czerwcu 2022 roku w programie Interreg Polska – Słowacja wybrano do dofinansowania dwanaście mikroprojektów.

Partnerzy na realizację działań z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz edukacji otrzymają 300 tys. euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nabór prowadził Euroregion Beskidy.

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 17 maja 2022 r. i będzie miała na celu zrozumienie, w jaki sposób regiony przygraniczne współpracują w zakresie przygotowania i reagowania na ryzyko katastrof naturalnych i przemysłowych.

Więcej informacji na stronie programu

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Pod koniec lutego 2022 roku w programie Interreg Polska – Słowacja wybrano do dofinansowania trzy mikroprojekty z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz edukacji.

Partnerzy otrzymają niemal 95 tys. euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki te przeznaczą na modernizację Spiskiego Muzeum Diecezjalnego, organizację szkoleń podnoszących kwalifikacje polskich i słowackich strażaków oraz pracowników samorządowych.

 

Nabory prowadził Związek Euroregion „Tatry” oraz Samorządowy Kraj Preszowski.

Zapraszamy do udziału w konferencji projektu Karpackie Morza, która odbędzie się w dniu 17.02.2022 r. w formie online. Poniżej link do rejestracji, w załączeniu program konferencji.

Link do rejestracji na konferencję

 

Pozvánka Karpatské moria

 

Załączniki:
Pobierz plik (Program_Karpatské moria.pdf)Program_Karpatské moria.pdf[ ]645 kB

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Do użytku oddano zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 993. Inwestycja została ukończona w ramach realizacji projektu "Modernizacja połączeń komunikacyjnych w rejonie Svidník, Stropkov i Jasło"

więcej informacji

Poland Slovakia PL 01 RGB

Wspólny Sekretariat Techniczny opublikował na stronie programu Interreg Polska – Słowacja bazę projektów i mikroprojektów. Baza znajduje się pod adresem: www.projekty.plsk.eu. Jest to jeden z elementów promocji projektów, ich rezultatów oraz efektów. Baza jest narzędziem skupiającym je wszystkie w jednym miejscu i będzie na bieżąco uzupełniana.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projektach.

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Projekty transgraniczne we współpracy polskich i słowackich partnerów były realizowane już od 2004 roku. W tym czasie dofinansowanie uzyskało ponad 2000 projektów i mikroprojektów. Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego współpracę w ramach Programów Współpracy Transgranicznej. 

Link do filmu

Wersje z audiodeskrypcją oraz napisami rozszerzonymi dostępne są

na kanale Youtube Wspólnego Sekretariatu Technicznego

Back to top