Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej Wojeówdztwa Podkarpackiego

stopka WP

UE header

Punkt kontaktowy EWT

EWT - prawo i dokumenty

 

pobrane

PODKARPACKIE Kolor

2 180323cpe4 180323ce5 180323bsr6 180323ie7 180323pbu8 180323pife

13 180323 karpa

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

W czerwcu 2022 roku w programie Interreg Polska – Słowacja wybrano do dofinansowania dwanaście mikroprojektów.

Partnerzy na realizację działań z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz edukacji otrzymają 300 tys. euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nabór prowadził Euroregion Beskidy.

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Pod koniec lutego 2022 roku w programie Interreg Polska – Słowacja wybrano do dofinansowania trzy mikroprojekty z obszaru dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz edukacji.

Partnerzy otrzymają niemal 95 tys. euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki te przeznaczą na modernizację Spiskiego Muzeum Diecezjalnego, organizację szkoleń podnoszących kwalifikacje polskich i słowackich strażaków oraz pracowników samorządowych.

 

Nabory prowadził Związek Euroregion „Tatry” oraz Samorządowy Kraj Preszowski.

Poland Slovakia PL 01 RGB

Wspólny Sekretariat Techniczny opublikował na stronie programu Interreg Polska – Słowacja bazę projektów i mikroprojektów. Baza znajduje się pod adresem: www.projekty.plsk.eu. Jest to jeden z elementów promocji projektów, ich rezultatów oraz efektów. Baza jest narzędziem skupiającym je wszystkie w jednym miejscu i będzie na bieżąco uzupełniana.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projektach.

Poland Slovakia PL 01FUND RGB

Projekty transgraniczne we współpracy polskich i słowackich partnerów były realizowane już od 2004 roku. W tym czasie dofinansowanie uzyskało ponad 2000 projektów i mikroprojektów. Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego współpracę w ramach Programów Współpracy Transgranicznej. 

Link do filmu

Wersje z audiodeskrypcją oraz napisami rozszerzonymi dostępne są

na kanale Youtube Wspólnego Sekretariatu Technicznego