Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Interreg BSR Logo 2021 2027

Zachęcamy do zapoznania się z wirtualną biblioteką projektów Interreg Region Morza Bałtyckiego. 

Jest to jedyne miejsce, w którym znajdują się wszystkie zrealizowane projekty w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Dzięki funkcjonalności bazy można wyszukać projekty z udziałem tylko poszczególnych partnerów lub regionów oraz projekty realizowane w ramach konkretnego priorytetu i celu szczegółowego programu.

Jesienią br. zostaną ogłoszone kolejne nabory wniosków do dofinansowania w ramach programu. Biblioteka projektów jest najlepszą okazją do zainspirowania się i zrealizowania innowacyjnego projektu w Twoim regionie!

Więcej informacji o programie można znaleźć na oficjalnej stronie programu lub w zakładce programowej na stronie ewt.gov.pl.

bsrp logo

Informujemy o naborze na stanowiska Project Officer oraz Finance Officer, we Wspólnym Sekretariacie Interreg Region Morza Bałtyckiego w Rostocku, w Niemczech.  

Szczegółowe informacje dotyczące zatrudnienia są dostępne w ogłoszeniach o pracę zamieszczonych na stronie programu: https://interreg-baltic.eu/jobs/

Oferty można składać do 1 grudnia br.


bsrp logo

Webinarium w dniu 25 listopada: New funding to build water-smart societies

https://interreg-baltic.eu/event/webinar-new-funding-to-build-water-smart-societies/

 

Webinarium w dniu 8 grudnia: New funding to build climate-neutral societies

https://interreg-baltic.eu/event/webinar-new-funding-to-build-climate-neutral-societies/

 

header_logo

Mamy przyjemność poinformować o otwarciu rejestracji na 12. Doroczne Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w dniach 27 września – 1 października 2021 r. w formule wirtualnej.

Organizatorami wydarzenia są MSZ Litwy, miasta Kowno i Kłajpeda oraz Związek Miast Bałtyckich, we współpracy z Komisją Europejską i projektem Let’s Communicate.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: https://eusbsr2021.eu/.

Panele główne zaplanowano codziennie w godzinach 13:00 – 14:30 (CET):

  • 27 września: otwarcie Forum i dyskusja z udziałem panelistów wysokiej rangi nt. odbudowy gospodarczej poprzez zieloną i cyfrową transformację.
  • 28 września: 1. sesja plenarna nt. wkładu strategii makroregionalnych w tworzenie agendy UE oraz prezentacja nowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego (IBSR) na lata 2021-27.
  • 29 września: 2. sesja plenarna nt. wkładu makroregionu w Konferencję ws. Przyszłości Europy.
  • 30 września: 3. sesja plenarna nt. zielonej odbudowy. 
  • 1 października: sesja końcowa z udziałem młodzieży.

Dodatkowo w dn. 28-30 września zaplanowano szereg sesji tematycznych i warsztatów. Dostępna będzie także platforma, dedykowana wirtualnym spotkaniom uczestników Forum i interesariuszy Strategii („Networking Village”).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, dostępnym na stronie wydarzenia: https://eusbsr2021.eu/.

log baltic

 

 

 

 

Zapraszamy na warsztaty „Transgraniczna promocja wytycznych wdrażania dobrych praktyk w zakresie rozwoju biogospodarki o obiegu zamkniętym na szczeblu lokalnym wśród władz publicznych” projektu BalticBiomass4Value realizowanego w ramach transnarodowego programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Warsztaty odbędą się 16 czerwca br. w godzinach 10:00-13:00.

Głównym celem projektu BalticBiomass4Value jest zwiększenie oraz poprawa zdolności podmiotów publicznych i prywatnych w Regionie Morza Bałtyckiego do produkcji bioenergii z zasobów rolniczych, leśnych i wodnych w sposób zrównoważony pod względem środowiskowym, ale także ekonomicznie opłacalny, poprzez zachęcanie do wprowadzenia rozwiązań o najwyższej wartości dodanej biomasy do energii pierwszej, drugiej i ewentualnie trzeciej generacji.

Projekt BalticBiomass4Value otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego Interreg 2014-2020. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://balticbiomass4value.eu/.  

Zadania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jako jednego z partnerów w międzynarodowym konsorcjum obejmują mapowanie łańcuchów wartości biomasy w celu poprawy zrównoważonego wykorzystania energii w Regionie Morza Bałtyckiego. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wiedzy regionalnych oraz lokalnych władz publicznych na temat tego, jak poprawić zarządzanie obiegiem zamkniętym biogospodarki, jak skutecznie zachęcać do zrównoważonej biogospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonej produkcji bioenergii.

Warsztat odbędzie się w trybie on-line na platformie Zoom Meeting. W załączniku przesyłam agendę oraz poniżej link do spotkania i dane potrzebne do logowania.

Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/93597685475?pwd=NnU2d3Z6aUlqM2R6N2NaYVpOelJ6QT09  

 Meeting ID: 935 9768 5475

Passcode: 403123

Uprzejmie informujemy, że w dn. 25.03.br. na stronach Rady Państw Morza Bałtyckiego ukazało się ogłoszenie o naborze na stanowisko Starszy Doradca w obszarze Bezpieczny i Stabilny Region (Senior Adviser for Safe and Secure Region).

Do głównych zadań związanych z pracą na ww. stanowisku należy wspieranie Sekretariatu RPMB w zakresie wiedzy i analizy merytorycznej, inicjowania i prowadzenia projektów oraz utrzymywania relacji z innymi ważnymi podmiotami w regionie w obszarze cywilnych aspektów bezpieczeństwa regionalnego, takich jak m.in. przeciwdziałanie zagrożeniom katastrof, współpraca w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej, współpracy straży granicznej oraz bezpieczeństwa nuklearnego.

Starszy Doradca w obszarze Bezpieczny i Stabilny Region podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu Sekretariatu RPMB. Praca świadczona jest w siedzibie Sekretariatu RPMB, który zlokalizowany jest w Sztokholmie.Bliższe informacje nt. charakterystyki omawianego stanowiska oraz warunków postępowania konkursowego znajdują się w załączonym pliku oraz pod ww. adresem: https://cbss.org/careers/.

Termin składania wniosków upływa w dn. 2 maja 2021 r.

Ze strony Sekretariatu RPMB bliższych informacji udzielić mogą pp. Ligia Broström (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz Gertrude Opira (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dodatkowe informacje w zalączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (20210325 Vacancy Notice - Senior Adviser Safe and Secure Region.pdf)opis stanowiska i wymagania[opis stanowiska i wymagania]63 kB

log balticWspółpraca transnarodowa i międzyregionalna – osiągnięcia i perspektywy

log balticSekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego opublikował informację o planowanym naborze wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2021 (Project Support Facility, PSFhttps://www.cbss.org/psf/).

Back to top