Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /zreal_7_13/dziesiatyprojekt is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 TYTUŁ PROJEKTU: „Zielone dziedzictwo - parki Jarosławia i Humennego”.

PARTNER WIODĄCY: Gmina Miejska Jarosław

PARTNER PROJEKTU: Miasto Humenne
DOFINANSOWANIE DLA PROJEKTU Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO: 380 191,66 EURO (85%)
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: LIPIEC 2010

OPIS PROJEKTU:
Projekt składał się z dwóch powiązanych ze sobą tematycznie inwestycji oraz z działań związanych z zarządzaniem terenami zielonymi w miastach na pograniczu polsko-słowackim. pierwszą inwestycją była modernizacja parku przy ul. Czesławy Puzon ps. „baśka” w Jarosławiu. Produktem bezpośrednim jest odnowiony park o łącznej powierzchni 0,68 ha, w tym fontanna, alejki spacerowe, ławki, drzewa i zieleń. właścicielem parku jest Gmina Miejska Jarosław.

Drugą inwestycją była renowacja parku przy zamku w Humennem, który nosi nazwę Parku Pokoju i stanowi własność samorządu miasta Humenne. jest podzielony architektonicznie na część w stylu angielskim i część w stylu francuskim. Celem projektu po stronie słowackiej była rekonstrukcja francuskiej części parku, w ramach której dokonano nowych nasadzeń, remontu alejek, fontann, ułożenia trawników.

W ramach realizacji projektu również zorganizowano międzynarodową konferencję samorządową pod nazwą „Zarządzanie terenami zielonymi w miastach karpackich”

{gallery}/zreal_7_13/dziesiatyprojekt{/gallery}

 

Back to top