Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Karpackie Morza.Działania na rzecz promocji dziedzictwa przyrodniczego J.Solińskiego i W.Domaszy

„Karpackie Morza. Działania na rzecz promocji dziedzictwa przyrodniczego Jeziora Solińskiego i Wielkiej Domaszy”.

Lider projektu: Województwo Podkarpackie

Partner: Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš v Humennom (Regionalna Organizacja Turystyczna Horný Zemplín i Horný Šariš)
Mikroprojekt wspólny: 76 506,00 Euro (85% EFRR, 5% budżet Państwa/ wkład własny Lidera projektu 5 556,53 Euro i Partnera 2 094,09 Euro)

Okres realizacji: 01.10.2020 - 30.09.2021

Cel projektu: promocja walorów przyrodniczych Jeziora Solińskiego (Polska) i Wielkiej Domaszy (Słowacja), która wpłynie na zwiększenie atrakcyjności polsko-słowackich regionów przygranicznych. Jeziora te, są zjawiskami szczególnymi na polsko-słowackim pograniczu, które w połączeniu z walorami krajobrazowymi stanowią potencjał turystyczny obu stron polsko-słowackiego pogranicza. Promocja tych dwóch akwenów pod wspólnym szyldem ma służyć skanalizowaniu ruchu turystycznego w obszary o mniejszej frekwencji turystycznej.

Działania:

Województwo Podkarpackie

  • Opracowanie i wydanie dwuelementowej mapy w języku polskim, słowackim i angielskim (opis walorów karpackich „mórz”, baza noclegowa, gastronomiczna, atrakcje w pobliżu).
  • Organizacja wizyty studyjnej dla propagatorów turystyki w celu poznania i promocji walorów Jeziora Solińskiego i Jeziora Domasza.
  • Organizacja warsztatów dla propagatorów turystyki dotyczących analizy potencjału turystycznego obszaru Jeziora Solińskiego i Jeziora Domasza oraz tworzenia wspólnych pakietów turystycznych np. „Tydzień nad karpackimi morzami”.
  • Organizacja warsztatów fotograficznych, opublikowanie na stronach partnerów, stworzenie bazy zdjęć pogranicza polsko-słowackiego do wykorzystania przez zainteresowane podmioty w celu promocji.
  • Zakup roll-upa promocyjnego.
  • Zakup laptopa.
  • Dosprzętowienie posiadanego aparatu fotograficznego.

Partner

  • Organizacja konferencji prezentującej produkt turystyczny i opracowane pakiety dla turystów.
  • Wykonanie i montaż 7 tablic informacyjno-promocyjnych w obszarze Wielkiej Domaszy”.

Baner projektu Karpackie Morza Logo Podkarpackie Interreg Regionalna Organizacja Turystyczna Horný Zemplín i Horný Šariš

 

Kolejnym z działań organizowanych w ramach  realizacji projektu są dwa czterodniowe objazdy studyjne, które poświęcone będą poznaniu walorów przyrodniczych oraz ogólnoturystycznych rejonu tytułowych "Karpackich Mórz".

Zapraszamy do zgłaszania udziału w drugim z tych objazdów, który odbędzie się w dniach 8-11 lipca 2021 r. na obszarze jeziora Wielka Domasza na Słowacji

Uczestnikiem każdego objazdu będzie specjalista od przyrodniczych walorów turystycznych akwenów, których poznanie stanowi cel tego działania. Oprócz rozpoznania przez animatorów turystyki dziedzictwa przyrodniczego obszaru objętego projektem i zlokalizowaną tam infrastrukturą turystyczną dodatkowym celem objazdów jest wypracowanie koncepcji map turystycznych obydwu akwenów, które wydane zostaną w ramach niniejszego projektu (tj. m.in. ich zakresu terytorialnego; rodzaju informacji, która powinna się na nich znaleźć; itp.). Uczestnicy wyjazdu zaproponują i przedyskutują także pomysły na logo, pod którym powinna być promowana turystyczna oferta "Karpackich Mórz". Logo to wykorzystane zostanie w produkcji map obydwu akwenów.

W związku z trwającą epidemią Covid-19 i wynikającymi z niej ograniczeniami dla cudzoziemców przyjeżdżających na Slowację, uczestnik weźmie udział w objeździe na własne ryzyko i w związku z tym jest zobowiązany do przestrzegania słowackich przepisów dotyczących epidemii, takich jak obowiązkowe badania, ubezpieczenie w przypadku choroby w Covid-19. itp.

Skan wypełnionego i podpisanego  formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 czerwca br. do godz. 14:00.

Nabór dla słowackich uczestników objazdu prowadzi partner projektu: Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš.

Program objazdu do pobrania poniżej.

 

Back to top