Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Odkrywaj pogranicze z Programem Interreg Polska-Słowacja!

Poznaj bliżej tradycje, kulturę i najpiękniejsze atrakcje polsko-słowackiego pogranicza. Efekty współpracy przygranicznych regionów zobaczysz podczas wydarzenia plenerowego, które odbędzie się 7 października (sobota) na Zamku Budatín w Żilinie na Słowacji.

 

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 13.

W programie m. in. występy zespołów ludowych, koncert i warsztaty gry na dudach, Babiogórski pokaz mody czy degustacja polskich i słowackich potraw regionalnych.

Dla dzieci wystąpi teatrzyk z polskimi i słowackimi bajkami, a na terenie parku czekają liczne gry i zabawy z animatorami.

Beneficjenci Programu przygotowali dla odwiedzających stoiska, na których będzie można m.in. zobaczyć efekty już zrealizowanych projektów, wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w okularach 3D czy obejrzeć filmy z polsko-słowackiego pogranicza.

Imprezie towarzyszyć będzie gra terenowa, która rozpocznie się o godzinie 11:30. Na uczestników gry czekają liczne zadania i zagadki związane z kulturą pogranicza. Chcesz wziąć udział? Zapisy - kontakt pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Wydarzenie finansowane ze środków unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Serdecznie zapraszamy!

 Zaproszenie PL    Agenda PL

Back to top