Objazd studyjnyodbył się w dniach w dniach 1-3 października 2021r. Pierwszym odwiedzanym miejscem było Jasło, gdzie uczestnicy zatrzymali się przy tablicy, upamiętniającej miejsce apteki dzierżawionej przez I. Łukasiewicza do 1870r. a następnie udali się na stary cmentarz komunalny, gdzie odwiedzili grób jedynej córeczki Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów –Marianny. Ostatnim odwiedzonym w Jaśle miejscem był obelisk upamiętniający pierwszą na świecie przemysłową destylarnię ropy naftowej, którą Łukasiewicz wybudował w podjasielskich Ulaszowicach (dziś w granicach miasta). Kolejnym miejscem na trasie wyjazdu był centralny plac miejscowości Harklowa, gdzie w centrum powstał niedawno park edukacyjno-historyczny, przedstawiający relikty 150-letniej kopalni ropy.
W drodze do Jedlicza grupa miała okazję zobaczyć obiekty jednej z najstarszych, wciąż czynnej rafinerii ropy naftowej w Jaśle (obecnie grupa LOTOS). W Jedliczu odwiedzono miejscowy cmentarz z grobami rodziny Stawiarskich oraz licznymi nagrobkami dawnych pracowników okolicznych kopalni ropy, destylarni i rafinerii. Kontynuacją wizyty w Jedliczu był spacer w parku okalającym pałac Stawiarskich. Na koniec wizyty w Jedliczu uczestnicy objazdu udali się przed główne wejście do rafinerii Jedlicze, a także obejrzeli historyczne osiedle z domami inżynierów i robotników rafineryjnych.
Miasto Krosno zamykało program pierwszego dnia objazdu. Grupa odwiedziła tam Muzeum Podkarpackie, szczycące się ogromną kolekcją lamp naftowych oraz pamiątek potwórcach przemysłu naftowego, a następnie udała się pod pomnik ojca przemysłu naftowego, Ignacego Łukasiewicza.
W drugim dniu objazdu grupa wyjechała do Sanoka, a tam zwiedziła sektor naftowy Muzeum Budownictwa Ludowego. Następnie udała się przez Uherce Mineralne (historyczne miejsce wydobycia ropy) do Ustrzyk Dolnych. Tam z przewodniczką z miejscowego Centrum Informacji Turystycznej odwiedzono Minimuzeum Kopalnictwa Ropy Naftowej w Brzegach Dolnych, a następnie wykonano objazd (busem) trasy rowerowej poprowadzonej po terenach eksploracji ropy naftowej w rejonie wsi Łodyna i Ropienka. Po powrocie do Ustrzyk Dolnych grupa zobaczyła z zewnątrz obiekty dawnej rafinerii FANTO, które obecnie są modernizowane i przygotowywane jako centrum kulturalno-turystyczno-wystawiennicze. Ostatnim akcentem pobytu w Ustrzykach Dolnych było zwiedzanie Izby Regionalnej w Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji.
Ostatni, trzeci dzień objazdu studyjnego po miejscach związanych z dziedzictwem Ignacego Łukasiewicza rozpoczął się od wizyty w Zręcinie – wsi rodowej rodziny Trzecieskich-Zręckich. Tam grupa odwiedziła miejscowy cmentarz z okazałym, niedawno zrewitalizowanym nagrobkiem Ignacego Łukasiewicza oraz kaplicą rodu Trzecieskich, obejrzano także imponujący kościół parafialny, którego kolatorem był Tytus Trzecieski, a cichym kolatorem również Ignacy Łukasiewicz. Następnie grupa pojechała do wsi Chorkówka, gdzie niegdyś stał dwór, zamieszkiwany przez rodzinę Ignacego i Honoraty Łukasiewiczów oraz działała prowadzona przez Honoratę szkoła koronczarstwa i haftu. Niestety dziś nie ma już śladu po tych obiektach, lokalna społeczność uhonorowała jednak „Ojca Ignacego” potężnym głazem pamiątkowym z tablicą. Z Chorkówki, drogą wytyczoną przez Łukasiewicza, grupa dojechała do Skansenu Przemysłu Naftowego w Bóbrce, gdzie przy współpracy członków krośnieńskiego oddziału Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego odbyło się zindywidualizowane zwiedzanie kompleksu najcenniejszych obiektów pierwszej na świecie komercyjnej kopalni ropy naftowej”. W drodze powrotnej do Rzeszowa grupa zobaczyła jeszcze lokalizację nieczynnej kopalni ropy naftowej w Starej Wsi.