Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej Wojeówdztwa Podkarpackiego

stopka WP

UE header

Punkt kontaktowy EWT

EWT - prawo i dokumenty

 

pobrane

PODKARPACKIE Kolor

2 180323cpe4 180323ce5 180323bsr6 180323ie7 180323pbu8 180323pife

13 180323 karpa

pbu.1.2

 

Lider projektu (Beneficjent wiodący): Województwo Podkarpackie; Partner: Stowarzyszenie Euroregion Karpaty – Ukraina.

Cel projektu: popularyzacja wiedzy o dziedzictwie naftowym na rzecz zwiększenia ruchu turystycznego na terenie województwa podkarpackiego i obwodu lwowskiego.

Budżet projektu:  łączny - 66 663,90 euro, dofinansowanie - 59 997,51 euro.

Termin realizacji: 17.12.2019 - 16.10.2021

Opis projektu: tereny województwa podkarpackiego są miejscem, gdzie rozpoczęto wydobywać ropę naftową i wykorzystywać ją w celach znanych nam współcześnie. Podobnym dziedzictwem może pochwalić się również obwód lwowski. Na tych terenach żył i działał znany na całym świecie Ignacy Łukasiewicz. Wyeksponowanie miejsc będących kolebką i początkiem całej współczesnej industrializacji światowego przemysłu naftowego w postaci szlaku dziedzictwa I. Łukasiewicza jako produktu turystycznego wpłynie na rozbudowanie oferty turystycznej pogranicza.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

  1. Organizacja konferencji z udziałem ekspertów w celu ustalenia, weryfikacji i kategoryzacji miejsc oraz ich oznakowane.
  2. Opracowanie przewodnika po obiektach związanych z dziedzictwem naftowym i działalnością I. Łukasiewicza (w formie publikacji elektronicznej pdf).
  3. Organizacja warsztatów dla branży turystycznej z obszaru wsparcia projektu połączona z organizacja questingu.
  4. Organizacja wizyty studyjnej dla dziennikarzy po obiektach umiejscowionych po stronie polskiej i ukraińskiej.
  5. Przeprowadzenie w mediach akcji promującej szlak dziedzictwa I. Łukasiewicza jako produktu turystycznego.

Łukasiewicz belka

Projekt „Naftowe Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” , program Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Zaproszenie do udziału w konferencji końcowej projektu w Truskawcu.

Konferencja obędzie się w formie online (dla polskich uczestników) w dniu 17 listopada 2021 r. Organizatorem jest ukraiński partner projektu - Stowarzyszenie Samorządów "Euroregion Karpaty - Ukraina"

Konferencja ma na celu podsumowanie i prezentację efektów realizacji projektu. Wydarzenie adresowane jest głównie do dziennikarzy, liderów opinii oraz bezpośrednio do osób zainteresowanych problematyką naftowego dziedzictwa Ignacego Łukasiewicza.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie zgłoszeń równolegle na adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , po otrzymaniu zgłoszenia, osoby zainteresowane udzialem otrzymają szczegółowe informacje nt. konferencji, w tym link do spotkania.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 listopada 2021 r do godz. 12:00. Liczba uczestników ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.