Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Interreg Europe High res logo

Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa zaprasze na krajowe seminarium informacyjne na temat trzeciego naboru wniosków w programie Interreg Europa 2021-2027. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia br. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Będzie prowadzone w języku polskim i angielskim (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne). Do udziału zaproszone są instytucje z całej Polski.

Trzeci nabór wniosków będzie otwarty w terminie 20 marca – 7 czerwca 2024 roku we wszystkich celach szczegółowych programu. Po raz pierwszy będzie można współpracować z partnerami z nowych państw. Do UE-27, Norwegii i Szwajcarii dołączyły bowiem Albania, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia i Ukraina.

Podczas spotkania omówiony zostanie program, projekty i warunki trzeciego naboru. KPK opowie też też, w jaki sposób pomaga wnioskodawcom oraz na jakie dodatkowe wsparcie finansowe mogą liczyć polscy beneficjenci.

Spotkaniu będą towarzyszyć konsultacje indywidualne, adresowane do aplikantów wiodących (aplikanci wiodący opracowują cały wniosek i składają go w imieniu konsorcjum partnerskiego do Wspólnego Sekretariatu). Konsultacje poprowadzi w języku angielskim specjalista ze Wspólnego Sekretariatu. Osoby zainteresowane konsultacjami indywidualnymi uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

To już ostatni dzwonek dla samorządów lokalnych i regionalnych, władz centralnych, instytucji publicznych i prywatnych podmiotów non-profit na swobodne planowanie projektów Interreg Europa dotyczących wszystkich zagadnień polityki spójności. W kolejnym naborze mogą pojawić się ograniczenia, np. w odniesieniu do zakresu tematycznego.

 

Back to top