Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Logo Interreg Europa

 

 

 

Informujemy, że Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zaprasza 17-18 czerwca 2021 roku na międzynarodowe seminarium online organizowane w ramach projektu Interreg Europa POWERTY.

Celem projektu POWERTY jest umożliwienie małym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej gospodarstwom domowym korzystania ze źródeł energii odnawialnej. Działania dotyczą także pobudzania nowych rozwiązań rynkowych dla grup wrażliwych (www.interregeurope.eu/powerty/).

Angażowanie obywateli i władz publicznych w kwestie energetyczne przekłada się na wzrost zainteresowania energią odnawialną, w rezultacie przyczynia się transformacji energetycznej.

W projekcie uczestniczą partnerzy z Hiszpanii, Francji, Bułgarii, Litwy, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący agencje ds. energetyki i rozwoju, środowisko akademickie oraz władze publiczne.

W trakcie seminarium eksperci z Polski (m.in. z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu) oraz zagraniczni (m.in. ze Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej, władz miejskich Sewilli) poruszą kwestie innowacji społecznych, rozwoju energetyki obywatelskiej, mechanizmów polityki mieszkaniowej i termomodernizacji w polityce samorządowej i inne. Spotkanie moderować będzie Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska.

Szczegółowe informacje zawiera program seminarium (przesyłam w j. polskim i j. ang.). Językiem spotkania jest język angielski. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język polski.

Rejestracja: https://zoom.us/meeting/register/tJIrc-iuqDMrEtVFSGiOcPcJcco6msV46FTC
Back to top