Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Interreg Polska-Słowacja z Rzeszowa brał udział w wydarzeniu pn. „II Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem z Cisnej wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu. 

Program imprezy wypełniły koncerty zespołów i artystów piosenki turystycznej, poetyckiej oraz folkowej, prezentacja produktów regionalnych m.in. rękodzieła i malarstwa. Zorganizowano również konkursy wiedzy o Przemyślu i Bieszczadach, a także wycieczki z przewodnikiem PTTK.

Na stoisku RPK uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się zarówno z efektami Programu Interreg Polska-Słowacja 2014-2020, jak również uzyskać szczegółowe informacje o Programie Interreg Polska-Słowacja 2021-2027, w tym na temat dostępnych środków finansowych w obecnej perspektywie oraz odnośnie zakresu tematycznego projektów możliwych do zrealizowania na obszarze wsparcia Programu. Podczas wydarzenia dystrybuowano również materiały będące efektami realizacji projektów Programu Interreg Polska-Słowacja 2014-2020, którymi były m.in. przewodniki  „Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu”, a także „Szlakiem obiektów UNESCO na pograniczu polsko-słowackim”.

 

5

Back to top