Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

W związku z rozpoczętymi naborami w obszarach tematycznych "Turystyka i kultura" oraz "Elektromobilność", w dniu 16 czerwca 2023 r. w Rzeszowie odbyło się szkolenie dla potencjalnych Wnioskodawców programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027 z zakresu Priorytetu 3. " Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze" oraz Priorytetu 2. "Lepiej połączone Pogranicze". 

Szkolenie przeprowadzili pracownicy Wspólnego Sekretariatu Technicznego oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego w Rzeszowie. W szkoleniu udział wziął również Kontroler Krajowy, który omówił praktyczne zagadnienia z kontroli realizacji projektów.

W trakcie szkolenia przedstawiono i omówiono: zasady przygotowania wniosku, planowanie zadań i wskaźników w projekcie, budżet projektu (w tym kwalifikowalności wydatków). Zaprezentowano również system oceny i kryteriów wyboru projektów. 

Na zakończenie szkolenia przedstawiciel Regionalnego Punktu Kontaktowego w Rzeszowie, zaprezentował informacje dotyczące partycypacji zasad komunikacji i promocji projektu. W szkoleniu wzięło udział około 80 uczestników reprezentujących m.in.  lokalne samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, a także podmioty z szeroko rozumianej branzy turystycznej. 

DSC 0014 2   DSC 0015 3    DSCF2773  DSC 0017 3   DSCF2764   DSCF2767.jpg   IMG 20230615 100459 045

Do pobrania prezentacja ze szkolenia.

       

Back to top