Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Jeśli skończyłeś/aś 18 lat, a nie przekroczyłeś/aś 30 lat i chcesz współtworzyć spójną i zintegrowaną Europę, dołącz do Programu Ambasadorów! Jest to nowa inicjatywa Sieci Granicznych Punktów Kontaktowych i Youth4Cooperative. Wnioski można składać do 29 marca br.

Sieć Granicznych Punktów Kontaktowych zrzesza ekspertów w kwestiach transgranicznych z całej Europy. Program Ambasadorów ma służyć wychowywaniu pokolenia świadomych, zaangażowanych i pełnych pasji młodych Europejczyków.

Dołączając do Programu, ambasadorzy i ambasadorki będą mieli okazję przedstawiać swoją opinię na tematy kluczowe dla współpracy transgranicznej i przyczyniać się do realizacji wspólnych, europejskich celów. Jako ambasador/ka będziesz mógł/a nawiązywać kontakty z młodzieżą, profesjonalistami i liderami z różnych europejskich regionów przygranicznych, a także przedstawicielami instytucji europejskich. To praktyczne doświadczenie pozwoli doskonalić takie umiejętności jak, przywództwo, komunikacja, zarządzanie projektami i rozwiązywanie problemów.

Kto może aplikować

Program Ambasadorów jest skierowany do osób w wieku od 18 do 30 lat, które mieszkają w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w Islandii, Liechtenstein, Norwegii i Szwajcarii. Zgłaszające się osoby powinny biegle posługiwać się językiem angielskim (inny język UE będzie dodatkowym atutem) oraz interesować się współpracą transgraniczną.

Jak aplikować

Wnioskodawcy składają list motywacyjny oraz nagranie wideo, które powinno trwać nie dłużej niż 3 minuty. W nagraniu opisują swoje transgraniczne doświadczenia i problem, który zaobserwowali i chcieliby rozwiązać. Wnioski można składać do 29 marca br.

Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny są dostępne na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

Back to top