Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

W dniu 17 maja 2023 roku w ramach III filaru programu Horyzont Europa w obszarze Europejskich Ekosystemów Innowacji ogłoszono nowy nabór wniosków projektowych – „Implementing co-funded action plans for connected regional innovation valleys”.

Idea regionalnych dolin innowacji jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej i jest pochodną uchwalenia „Nowego europejskiego planu na rzecz innowacji”, którego elementem jest zmniejszenie nierównowagi w zaawansowaniu tworzenia i wdrażania innowacji pomiędzy różnymi krajami oraz ich regionami. Regionalne doliny innowacji mają na celu stworzenie warunków do wyrównania szans poszczególnych regionów Europy w kreowaniu środowiska przyjaznego innowacyjności. Docelowo ma powstać 100 takich regionów na terenie Unii Europejskiej. Konsorcja realizujące projekty powinny składać się z co najmniej 5 podmiotów z krajów członkowskich lub stowarzyszonych, w tym z co najmniej 2 podmiotów z niższym wskaźnikiem innowacyjności (moderate lub emerging) i z 1 podmiotu z silnym wskaźnikiem innowacyjności (strong).

Nabór jest skierowany przede wszystkim do krajowych i regionalnych instytucji zajmujących się problematyką tworzenia lub popularyzacji innowacji. Inne podmioty (np. instytucje badawcze, szkoły wyższe, przedsiębiorstwa i inne) mogą uczestniczyć w konkursie jako partnerzy stowarzyszeni konsorcjantów.  Więcej informacji o naborze znajdą Państwo tutaj: http://bitly.pl/nDAxF

Nowy konkurs jest kontynuacją rozpoczętej w marcu 2023 r. inicjatywy KE promującej ideę regionalnych dolin innowacji, w ramach której – niezależnie od ww. konkursu ogłoszonego 17 maja br. – regiony mogą do 18 września 2023 r. zgłaszać swój akces do otrzymania tytułu „regional innovation valley”. Szczegóły tutaj: http://bitly.pl/iZwgg.

Jednocześnie uprzejmie informujemy o organizowanym przez Komisję Europejską webinarium, które odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 r. Jego celem będzie przekazanie informacji nt. tej nowej inicjatywy KE. Więcej informacji i rejestracja tutaj: http://bitly.pl/7SezO.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o dalszą promocję powyższych informacji i z góry dziękujemy za podjęte działania.

W czerwcu br. Krajowy Punkt Kontaktowy zorganizuje spotkanie informacyjne (warsztat) online dotyczące regionalnych dolin innowacji. Zaproszenie na to spotkanie zostanie rozesłane w osobnej korespondencji w późniejszym terminie. Tymczasem zachęcamy Państwa do kontaktu:

- Milena Żuchowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 508 489 893,

- Piotr Olszowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 664 032 124.

Back to top