Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Baner Interreg V A PL SK 2014 2020 i Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z kolejnym numer newslettera „Karpacki Horyzont” publikowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

W tym numerze podsumowanie IV naboru o dofinansowanie mikroprojektów polsko-słowackich oraz wyniki oceny formalnej i kwalifikowalności.

W ramach realizacji mikroprojektów na polsko-słowackim pograniczu zapraszamy na przegląd ciekawych wydarzeń i produktów – czyli, co w trawie piszczy? Z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym wędrujemy wraz z nową aplikacją po trasach Górnego Sanu, a w duchu rywalizacji sportowej wita nas Miasto Sanok otwarciem miniskateparku. W Gminie Korczyna rozpoczyna oficjalnie funkcjonowanie nowych tras wspinaczkowych, zaś Miasto Światła czyli Gorlice – zapraszana na spektakl „Światło z Ziemi”.   

Wśród najważniejszych wydarzeń z życia Euroregionu prezentujemy nasz projekt „EtnoCarpathia” realizowany w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014 -2020. Do tego wyniki konkursu fotograficznego 30 lat Programu Interreg w obiektywie (jesteśmy wśród zwycięzców) oraz relacja z wydarzenia w Majdanie (organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego) oraz Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Wśród wydarzeń z życia Karpat Urząd Marszałkowski przypomina nam o polskiej prezydencji w Konwencji Karpackiej oraz prezentuje wydarzenia promocyjne w ramach realizacji Programu PL-SK przez Regionalny Punkt Kontaktowy w Rzeszowie. Ponadto przedstawiamy projekt ARTISTIC realizowany przez RARR w ramach Programu Interreg Central Europe.

W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszystkie numery newslettera dostępne są tutaj.

Back to top