Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

 

SEMINARIUM na temat OBSZARU PRIORYTETOWEGO EDUKACJA Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego
oraz możliwości włączenia polskich instytucji do współpracy

 

 

Seminarium odbędzie się 18 listopada 2014 r. w Warszawie, w Pałacyku Przeździeckich przy ul. Foksal 6. Program w załączonym pliku poniżej. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (ok. 60) zaproszenie kierowane jest głównie do tych z Państwa, którzy związani są w swojej pracy z tematami znajdującymi się w polu zainteresowania Obszaru Priorytetowego Edukacja SUERMB.

Obszar Priorytetowy (OP) Edukacja, jak część z Państwa miała okazję się dowiedzieć, koncentruje się na współpracy transnarodowej w zakresie szeroko pojętej edukacji (w tym zawodowej), szkolnictwa wyższego, rynku pracy, zwłaszcza w kontekście ludzi młodych. Daje szansę udziału w projektach, które mogą stać się zalążkiem interesujących rozwiązań praktycznych także na gruncie wyłącznie polskim. Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis OP Edukacja – jednego z kilkunastu Obszarów Priorytetowych Planu Działania Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (cały Plan Działania w załączniku w języku polskim i angielskim dla szerszej orientacji czym jest SUERMB).

W czasie seminarium planowana jest prezentacja działalności OP Edukacja, obecnych i przyszłych projektów flagowych, wymiana informacji/pomysłów oraz dyskusja nt. możliwości ew. zaangażowania się większej liczby polskich instytucji. Przewiduje się, że część projektów zostanie zaprezentowana przez polskie jednostki już współpracujące w ramach OP Edukacja.

Strategia UE dla regionu Morza Bałtyckiego – jest pierwszą z trzech strategii makroregionalnych w UE. Funkcjonuje od 2009 r., obejmuje 17 Obszarów Priorytetowych, w tym OP Edukacja, w ramach których realizowane są tzw. projekty flagowe. Jej istotą jest współpraca na wielu poziomach: rządowym, regionalnym, lokalnym z udziałem wielu podmiotów (świat nauki, ośrodki badawcze, regionalne struktury współpracy, agencje, instytuty, fundacje, etc.). Więcej na temat SUERMB na stronach:

http://www.balticsea-region.eu/

https://polskawue.gov.pl/Strategia,UE,dla,regionu,Morza,Baltyckiego,8002.html

Serdecznie zachęcamy do udziału w seminarium.

Zgłoszenia osób zainteresowanych proszę przesyłać do 5 listopada br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Ze względu na szeroki rozdzielnik i ograniczoną liczbę miejsc, Państwa udział w seminarium zostanie potwierdzony do 7 listopada br.

 

 

Back to top