Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

logo interreg europe 2

Platforma learningowa programu Interreg Europa zaprasza w styczniu i lutym 2023 roku na webinaria na temat sektora kultury i kreatywnego.

Pierwsze z webinariów będzie poświęcone transformacji sektora kultury i sektora kreatywnego w kontekście bliźniaczej - cyfrowej i zielonej - transformacji gospodarki. Drugie będzie dotyczyło społecznego wymiaru sektorów. Spotkania będą prowadzone w formule online. Językiem spotkań jest język angielski.

Pełna oferta platformy learningowej Interreg Europa

Platforma learningowa jest projektem strategicznym programu Interreg Europa 2021-2027. Z bezpłatnych usług mogą korzystać m.in. władze centralne i jednostki samorządu terytorialnego (władze regionalne i lokalne).

Oferta obejmuje:

  • pomoc doradczą w zakresie polityk rozwoju regionalnego,
  • tematyczne publikacje, np. dotyczące sektora rolno-spożywczego, zarządzania innowacjami itp., 
  • tematyczne warsztaty i webinaria, np. na temat nowych technologii i digitalizacji w sektorze publicznym – z dotychczasowych spotkań są dostępne nagrania,
  • bazę dobrych praktyk z przykładami rozwiązań z powodzeniem stosowanych m.in. w państwach UE,
  • wzajemne oceny (ang. peer review): władze publiczne mogą korzystać z pogłębionej analizy wybranego zagadnienia rozwoju regionalnego, istotnego dla ich regionu, powiatu, czy gminy. We wzajemnej ocenie uczestniczą eksperci platformy learningowej oraz praktycy z Europy, z doświadczeniem w wybranym temacie (np. gospodarki o obiegu zamkniętym, logistyki miejskiej, systemów voucherów/wsparcia dla  beneficjentów itd.). W wyniku analizy powstają propozycje rozwiązań, rekomendacje, plany działania. Dwudniowe spotkania odbywają się w formie stacjonarnej lub online. Program może partycypować w kosztach organizacji oceny (np. tłumaczenia, cateringu),
  • sesje matchmakingowe: sesja to krótsza wersja wzajemnej oceny - trwa dwie godziny. Polega na dostosowanej do potrzeb odbiorcy analizie wybranego zagadnienia rozwoju regionalnego. W sesji uczestniczą eksperci platformy learningowej oraz praktycy z Europy.

Back to top