Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

pokazy banerek    Pracownicy RPK w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla zapraszają na IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze, które odbędą się 28 lipca br. na lotnisku w Mielcu.

   Tegoroczne IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze łączą się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia polskiego lotnictwa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej RP.

To właśnie na Podkarpaciu od niemal dwóch dekad bije serce największego w Europie Środkowo-Wschodniej klastra lotniczego „Dolina Lotnicza”, który generuje 90 proc. produkcji krajowej w branży.

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. z Mielca, będące jednym z członków tego klastra oraz współorganizatorem wydarzenia w tym roku świętują 80-tą rocznicę swojego istnienia, a ich działalność i osiągnięcia są kwintesencją najlepszych inżynierskich tradycji regionu i najnowszych światowych technologii.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na organizowane wydarzenie – my też tam będziemy !

Wszelkie informacje na temat IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych dostępne są na stronie: http://www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl/index.php/start

 

4pokazy plakacik

 

Back to top