Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Informujemy, że w dniu 23.01.2023 r. w Hotelu Falcon w Rzeszowie (ul. Jastrzębia 29) odbędzie się szkolenie dla wnioskodawców programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

 

Przedmiot szkolenia: KLIMAT I BIORÓŻNORODNOŚĆ – priorytet 1. Przyjazne naturze i bezpieczne Pogranicze; cel szczegółowy 1. Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego; cel szczegółowy 2. Wzmacnianie ochrony i zachowania przyrody, różnorodności biologicznej oraz zielonej infrastruktury, w tym na obszarach miejskich, oraz ograniczanie wszelkich rodzajów zanieczyszczenia.

W ramach pierwszego naboru, na cel szczegółowy 1. Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami przewidziano budżet w wysokości 8,8 mln EUR. Natomiast na cel szczegółowy 2. Wzmacnianie ochrony i zachowania przyrody, różnorodności biologicznej oraz zielonej infrastruktury przeznaczono budżet w wysokości 3,87 mln EUR. Data zakończenia naboru wniosków to 31.03.2023 r. Łączny budżet na priorytet 1 Przyjazne naturze i bezpieczne Pogranicze wynosi 33 902 324 EUR.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 13.01.2023 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko oraz nazwę instytucji.


Jednocześnie prosimy o przesłanie pytań lub zagadnień, które chcieliby Państwo poruszyć na szkoleniu celem wcześniejszego ich przekazania ekspertom prowadzącym szkolenie.

Back to top