Serwis Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Logo Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Herb Województwa PodkarpackiegoFlaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

Centrum Projektów Europejskich poszukuje dwóch rzetelnych, zaangażowanych i otwartych osób, entuzjastycznie nastawionych do pracy w międzynarodowym środowisku, które chcą dołączyć do dynamicznego zespołu Wspólnego Sektretariatu Programu Interreg Polska - Słowacja w Krakowie.

Osoby, które zostaną zatrudnie na stanowiska specjalistów ds. projektów będą odpowiedzialne m.in. za:

  • ocenę i monitorowanie projektów,
  • udzielanie porad i informacji dotyczących wdrażania projektów, raportowanie i monitorowanie kwestii budżetowych związanych    z projektami,
  • współpracę z instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie Programu.

Zgłoszenia w języku angielskim z podaniem numeru referencyjnego, w tym CV i list motywacyjny, należy przesyłać pocztą elektroniczną do dnia 5 maja 2024 r. na adres e-mail Centrum Projektów Europejskich: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje, w tym m.in. o niezbędnym wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach jakie oczekiwane są od zgłaszających się osób, a także o warunkach zatrudnienia znajdziecie Państwo w poniższym ogłoszeniu o pracę.

Załączniki:
Pobierz plik (JTS PROJECT OFFICER_PLSK.pdf)ogłoszenie o pracę[link do ogłoszenia]248 kB

Logo Polska Slovensko Polska CMYK Color 02

Na podstronie Programu dotyczącej perspektywy 2021-2027, w zakładce dokumenty dla wnioskodawców, umieszczono zaktualizowany na lata 2024 i 2025 harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w Programie Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Z harmonogramu można się dowowiedzieć m.in.:

  • kto i na co może otrzymać dofinansowanie (typy wnioskodawców i projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie),
  • jaka jest kwota przewidziana na dofinansowanie projektów w danym naborze (kwota dofinansowania),
  • kto i w jaki sposób będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie (instytucja przyjmująca wnioski o dofinansowanie).

Uruchomienie w trybie konkurencyjnym dwóch naborów wniosków w Priorytecie 1. Przyjazne naturze i bezpieczne Pogranicze planowane jest na wrzesień 2024 r.

Z kolei uruchomienie w trybie konkurencyjnym jednego naboru wniosków w Priorytecie 3. Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze planowane jest na październik 2024 r.

Harmonogram dostępny jest tutaj: Harmonogram naborów na lata 2024 i 2025 w Programie Interreg Polska - Słowacja 2021-2027.xlsx (plsk.eu)

Logo Polska Slovensko Polska CMYK Color 02

18 mln euro z programu Interreg Polska – Słowacja zostanie przekazanych na remonty dróg na polsko-słowackim pograniczu, aby poprawić mobilność transgraniczną. Za tę kwotę pogranicze może zyskać do 34,1 km odnowionych dróg.

Dobre drogi to lepsza komunikacja, większe bezpieczeństwo podróżujących oraz lepszy rozwój integracji gospodarczej i społecznej. Skorzystają na tym mieszkańcy, turyści i biznes.

Planowane prace obejmą:

  • modernizację połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych, która będzie dotyczyć odcinków pomiędzy miejscowościami Sękowa – Ropica Górna po polskiej stronie i Hertník - Kľušov część Kľušovská Zábava po stronie słowackiej.
  • w Karpatach Wschodnich przebudowę drogi 892 na odcinku od granicy państwa do wsi Radoszyce po polskiej stronie oraz od wsi Havaj do wsi Malá Poľana po stronie słowackiej;
  • modernizację połączenia Górnego Szarisza z Muszyną. Prace zaplanowano na kluczowych odcinkach dróg prowadzących do polsko-słowackiej granicy - przejście Leluchów-Čirč, Kurov-Muszynka a Piwniczna-Mniszek n. Popradom.
  • poprawę połączenia drogowego pomiędzy gminą Istebna a gminą Čierne w Jaworzynce;
  • połączenie ze Słowacją przez Duklę. Po stronie polskiej założono rozbudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla z drogą wojewódzką nr 992 na rondo w Nowym Żmigrodzie w województwie podkarpackim. Po stronie słowackiej planowana jest przebudowa na skrzyżowaniu drogi I/21 z drogą III/3541 i zakończy się na granicy powiatu Svidník/Stropkov na drodze III/3586.
  • modernizację żywiecko-czadeckiego korytarza drogowego. Partnerzy projektu planują po polskiej stronie przebudowę drogi powiatowej nr 1435S w gminach Węgierska Górka i Milówka oraz modernizację drogi II/520 w obszarze kastralnym Stará Bystrica po stronie słowackiej. Jest to tzw. projekt graniczny, czyli zatwierdzony bez pełnego wnioskowanego dofinansowania z powodu wyczerpania budżetu. Wszystkie przyszłe oszczędności drogowe w pierwszej kolejności będą przeznaczone na uzupełnienie dofinansowania tego projektu.

Decyzję o wyborze tych inwestycji podjął Komitet Monitorujący (KM) program Interreg Polska – Słowacja na posiedzeniu 21 marca 2024 roku. KM zatwierdził także pięć projektów tzw. rezerwowych w obszarze infrastruktury drogowej. Inwestycje w tych projektach będą mogły być realizowane, jeśli pojawią się oszczędności w programie z budżetu projektów zatwierdzonych do dofinasowania. 

Lista i opisy projektów:

PL ScaleWidthWzg3MV0.png

W związku z organizacją przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska szkoleń dotyczących ogłoszonego 1. naboru małych projektów (Priorytet 3) w ramach Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027, pragniemy poinformować o terminie najbliższych szkoleń dla potencjalnych polskich i słowackich wnioskodawców małych projektów w ramach Priorytetu 3. Programu Twórcze i atrakcyjne turystycznie pogranicze.

 

14.11.2023 r., Presov – szkolenie dla słowackich wnioskodawców

Miejsce szkolenia: Samorządowy Kraj Preszowski, sala narad, 1. piętro

Námestie mieru 2, 080 01 Prešov

Zapewnione tłumaczenie PL/SK i SK/PL

 

23.11.2023 r.,  Rzeszów – szkolenie dla polskich wnioskodawców

Miejsce szkolenia: B&B HOTEL Rzeszów Centrum

ul. Grottgera 28, 35-005 Rzeszów

 

Szczegółowe informacje dotyczące szkoleń znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia.

zaproszenie na szkolenie rzeszow 24 11 2023

 

W związku z organizacją przez Samorządowy Kraj Preszowski szkoleń i konsultacji dotyczących ogłoszonego 1. naboru małych projektów (Priorytet 4), zgodnie z Podręcznikiem Programu Interreg Polska Słowacja 2021-2027 (sekcja 6.2.5, załącznik 5) pragniemy poinformować o możliwościach dostępnych dla potencjalnych polskich i słowackich beneficjentów małych projektów w ramach Priorytetu 4. Współpraca instytucji i mieszkańców pogranicza Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027:

PL- https://www.po-kraj.sk/pl/autonomia/interreg-polska-slowacja/szkolenia/

24.11.2023 Szkolenia dla wnioskodawców - małe projekty (Rzeszów)

W związku z ogłoszonym I naborem wniosków na małe projekty w priorytecie 4 Współpraca instytucji z mieszkańcami pogranicza, w dniu 24.11.2023 r., Samorządowy Kraj Preszowski zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Rzeszów, al. Łukasza Cieplińskiego 4, Sala Audytoryjna (2 piętro). Szkolenie odbędzie się w języku słowackim. Zapewnione tłumaczenie PL/SK i SK/PL. 

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej.

Na szkolenie można zarejestrować się do 21.11.2023 r. wypełniając formularz - FORMULARZ REJESTRACYJNY.

 

Indywidualne konsultacje dla wnioskodawców

Oprócz szkoleń, Samorządowy Kraj Preszowski zapewni również osobiste konsultacje dla potencjalnych wnioskodawców I naboru wniosków na małe projekty w ramach priorytetu 4 Współpraca instytucji i mieszkańców pogranicza w następujących terminach:

20.11.2023 w Nowym Targu (PL) – Transgraniczne Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry”, ul. Sobieskiego 2, 34-400 Nowy Targ.

21.11.2023 w Spišskej Novej Vsi (SK) - XXI. Slovensko-poľské hospodárske fórum, Radničné námestie (budova Reduty), 052 01 Spišská Nová Ves.

24.11.2023 w Kežmarku (SK) – Dom slovensko-poľského stretávania v Kežmarku, Hradné námestie 30, 060 01 Kežmarok.

 

13.11.2023 Szkolenia dla wnioskodawców - małe projekty (Prešov)

W związku z ogłoszonym I naborem wniosków na małe projekty w priorytecie 4 Współpraca instytucji z mieszkańcami pogranicza, w dniu 13.11.2023 r. Samorządowy Kraj Preszowski zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w Urzędzie Samorządowego Kraju Preszowskiego (Duża Sala Obrad), Námestie mieru 2, Preszów. Szkolenie odbędzie się w języku słowackim w formie stacjonarnej oraz on-line na platformie Zoom (zapewnione tłumaczenie na język polski).

Link do szkolenia online: https://us06web.zoom.us/j/82080494187?pwd=w6fU4DL8zxb5kzMduyHxXXuOJoVQY8.1

Meeting ID: 820 8049 4187

Passcode: 704804

 

Na szkolenie można zarejestrować się do 9.11.2023 r. wypełniając formularz - FORMULARZ REJESTRACYJNYLiczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zaproszenie na szkolenie (PDF, 3,91 MB)

 

Na indywidualne konsultacje dotyczące przygotowania małego projektu należy umówić się z wyprzedzeniem, wysyłając wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Logo Polska Slovensko Polska CMYK Color 02

Samorządowy Kraj Preszowski w dniu 16.10.2023 r. ogłosił pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie małych projektów w ramach priorytetu 4. Współpraca instytucji i mieszkańców pogranicza Programu Interreg Polska – Slowacja 2021 – 2027 .

Szczegółowe informacje nt. ogłoszonego naboru opublikowano na stronie internetowej: https://www.po-kraj.sk/pl/autonomia/interreg-polska-slowacja/ :

Logo Polska Slovensko Polska CMYK Color 02

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki ogłasza w dniu 16.10.2023 r. nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Interreg Polska − Słowacja 2021-2027

 

Wnioski o charakterze transgranicznym mogą składać uprawnione podmioty z Polski i Słowacji o charakterze niedochodowym w ramach priorytetu 3. Twórcze i atrakcyjne turystycznie pogranicze

 

Obszar wsparcia:

Po stronie polskiej: powiat jasielski, powiat krośnieński, miasto na prawach powiatu - Krosno, powiat sanocki, powiat leski, powiat brzozowski, powiat bieszczadzki, powiat przemyski, miasto na prawach powiatu - Przemyśl, powiat lubaczowski, powiat przeworski, powiat jarosławski, powiat rzeszowski i miasto na prawach powiatu Rzeszów.

Po stronie słowackiej okresy z Kraju Preszowskiego: Okres Humenné, Okres Medzilaborce, Okres Prešov, Okres Sabinov, Okres Snina, Okres Stropkov, Okres Svidník, Okres Vranov nad Topľou.

Dofinansowanie małego projektu

wartość dofinansowania: min. 10.000 EUR -  max. 80 000 EUR

całkowita wartość budżetu: min. 12 500,00 EUR - max. 100 000,00 EUR

 

Maksymalny poziom dofinansowania z EFRR do 80%

Istnieje możliwość sfinansowania części współfinansowania krajowego z budżetu państwa Rzeczypospolitej Polskiej w wysokości do 10% - dotyczy organizacji pozarządowych.

Kwota dostępnych środków w naborze wynosi: 1.000.000,00 €

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie

od 16.10.2023 r. do 12.01.2024 r. do godz. 15:00 za pomocą Generatora (www.e-interreg.eu).

Decyduje data i godzina wpływu wniosku w wersji elektronicznej.

Szczegółowe informacje zawarte są w „Podręczniku beneficjenta małego projektu” dostępnym na stronie www.karpacki.pl oraz w siedzibie Euroregionu

Wszelkich informacji oraz indywidulanych konsultacji udziela:

 

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

35-005 Rzeszów, Plac Kilińskiego 2

tel. 17 852 52 05

www.karpacki.pl

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back to top